Kto zakopał egzotyczne węże? Bestialskie odkrycie pod Poznaniem [wideo]

Artykuł
poznan.policja.gov.pl

Co tam się stało...? Policjanci z Wielkopolski wyjaśniają sprawę łącznie 8 martwych węży znalezionych przez spacerowicza na leśnej drodze. Ze wstępnych oględzin wynika, że gady zostały uduszone. Policja jest na etapie poszukiwań właściciela gadów, ich hodowcy lub osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tego incydentu...

O zdarzeniu poinformowała wczoraj mł.asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Gady miały zostać zauważone zauważone 12 stycznia przez spacerowicza na ogólnodostępnej działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

„Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele – rodzaju pytonoraz boa mające od 3 do 6 metrów długości. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie”, podkreśliła Mróz.

Wyjaśnieniem sprawy zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Jak wskazano, „policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, za ich uśmiercenie może grozić nawet do 3 lat więzienia”. 

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące właściciela węży, ich hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Z policjantami z Tarnowa Podgórnego można się w tej sprawie skontaktować pod numerem tel. 47 77 148 62 - prowadzący sprawę, 47 77 148 60 lub 112.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy