Legendarny "Johnny Rotten": Zdecydowanie zagłosuję na Trumpa

Artykuł
John Lydon podczas koncertu grupy Public Image Ltd. w 2013 r.
Σπάρτακος / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

John Lydon, fanom mocnych brzmień znany bardziej jako Johnny Rotten zadeklarował w rozmowie z BBC, że "oczywiście" zagłosuje za reelekcją prezydenta USA Donalda Trumpa. Legendarny muzyk punkowy od 2013 r. jest obywatelem Stanów Zjednoczonych. Wraz z grupą Sex Pistols Lydon zasłynął w późnych latach 70. takimi utworami jak "Anarchy in the U.K." czy "God save the Queen".

Lider grupy Public Image Ltd. Podzielił się poglądami na temat Donalda Trumpa w programie „NewsDay” na antenie BBC.

– Przede wszystkim trzeba mu przyznać, że jest indywidualistą. Nie należy do najsympatyczniejszych ludzi na tym Bożym świecie, jednak nie widzę, by opozycja oferowała jakąkolwiek alternatywę – ocenił były wokalista Sex Pistols.

Jak wskazał John Lydon, niezależnie od tego, czy Trump jest złym człowiekiem, czy też nie, zagłosuje „zdecydowanie” za jego reelekcją, gdyż nie chce już u władzy polityka wywodzącego się z establishmentu.

Jego wypowiedzi na temat Trumpa są dość ciekawe. Były frontman Sex Pistols jeszcze w 2015 r. apelował do Amerykanów, aby „nie ważyli się” oddać głosu na Donalda Trumpa. Trzy lata później został sfotografowany w koszulce z kampanijnym hasłem ubiegającego się obecnie o reelekcję amerykańskiego przywódcy: „Make America Great Again”, jednak dopiero w zeszłym miesiącu zdjęcie obiegło media społecznościowe.

 

 

Źródło: BBC, washingtontimes.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy