Lipiec w Republice: informacje o rtęci w Odrze są nieprawdziwe [wideo]

Telewizja Republika

- Kiedy Niemcy mają interes, to są poprawne stosunki. Kiedy nie mają interesu, a ma go Polska, wtedy są protesty – powiedział Marek Jakubiak z Federacji Dla Rzeczypospolitej, komentując sytuację wokół Odry i katastrofy ekologicznej. – Informacje o rtęci są nieprawdziwe. Co spowodowało katastrofę zostanie wyjaśnione – dodał poseł PiS, Krzysztof Lipiec w „Politycznym Podsumowaniu Tygodnia”.

- To ogromna katastrofa ekologiczna i mam nadzieję, że uda się Odrę przywrócić do stanu sprzed tego tragicznego zdarzenia. Po to premier ma ludzi, ma służby, żeby natychmiast zareagować. A informacje przecież pojawiały się od kilku dni, jeżeli nie tygodni – stwierdziła Karolina Pawliczak z Nowej Lewicy.

- Odnośnie informacji – pani minister Moskwa opublikowała tweeta, który zadaje kłam temu, co do tej pory było mówione o przyczynach katastrofy. Informacje o rtęci są nieprawdziwe. Co spowodowało katastrofę zostanie wyjaśnione – oświadczył Krzysztof Lipiec z Prawa i Sprawiedliwości w programie „Polityczne Podsumowanie Tygodnia”.

- Kiedy Niemcy mają interes, to są poprawne stosunki. Kiedy nie mają interesu, a ma go Polska, wtedy są protesty. Nie rozumiem dlaczego Polska nie może inwestować w portu w Świnoujściu. Czemu nie możemy przywrócić stanu poprzedniego Odry? Przecież to była rzeka spławna. Popatrzmy na Ren – tam jest wszystko w porządku. U nas nie – powiedział w Telewizji Republika Marek Jakubiak z Federacji Dla Rzeczypospolitej.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy