Magia świąt tylko w Suwałkach. Wszędzie biało, a słupki rtęci na minusie

Artykuł
facebook.com/MeteoLubuskie | Lubuscy Łowcy Burz

Mieszkańcy Suwałk i terenów najbardziej wysuniętych na północny wschód mogą się cieszyć z klimatycznych Świąt Bożego Narodzenia. Jak informuje internetowy serwis "Lubuscy Łowcy Burz" poniedziałek jest tam najzimniejszy z całego kraju. Temperatura powietrza wynosi około pół stopnia poniżej zera. Z kolei jak informują synoptycy IMGW, na wschodzie temperatura waha się od 5-6 stopni Celsjusza, około 8-9 w centrum, do 11-12 na zachodzie i południowym zachodzie.

W nocy z poniedziałku na wtorek będzie deszczowo. Na północy i północnym wschodzie może spaść do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze opady będą słabsze. W górach może spaść deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 centymetrów.

Temperatura minimalna wyniesie od zera na Pojezierzu Pomorskim, w Kotlinie Kłodzkiej i na Podhalu, 2 stopnie na Suwalszczyźnie i zachodzie, do 5 na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, w całym kraju porywisty. W głębi kraju porywy do 60 km/h. Nad samym morzem wiatr będzie dość silny, w porywach do 80 km/h, wiejący głównie z zachodu.

Źródło: tvrepublika.pl/Lubuscy Łowcy Burz/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy