Minister Moskwa wspiera strażaków, jednostki OSP dostaną dofinansowanie! Im lepszy sprzęt, im lepsze wyposażenie, tym lepsza jakość pracy i tym bardziej jesteśmy bezpieczni

Portal TV Republika 05-06-2023, 14:00
Artykuł
Twitter@MKiS_GOV_PL

Ponad 305 mln zł przeznaczy rząd w 2023 roku na wsparcie zakupu 668 wozów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych – poinformowała w niedzielę w Radomiu minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

"Wspieramy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i ochotnicze straże pożarne. Doceniamy ich pracę nie tylko słowem, ale dbamy o ich bezpieczeństwo i jednocześnie o nasze bezpieczeństwo; im lepszy sprzęt, im lepsze wyposażenie, tym lepsza jakość pracy i tym bardziej jesteśmy bezpieczni" – powiedziała szefowa MKiŚ, która w niedzielę w Radomiu była obecna na Zawodach Drużyn Pożarniczych OSP Ziemi Radomskiej i towarzyszącym im pikniku strażackim dla rodzin.

Minister Moskwa zaznaczyła, że strażacy otrzymują dofinansowanie nie tylko na zakup wozów i sprzętu, lecz także m.in. na termomodernizację obiektów strażackich. Jak wskazała, w latach 2016-2023 r. wsparto zakup 3619 wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP, a dla porównania w latach 2008-2015 kupiono ich o połowę mniej, bo 1732 wozy dla strażaków ochotników.

Szefowa resortu klimatu i środowiska podkreśliła, że ważną formą wsparcia jest też dofinansowanie młodzieżowych drużyn OSP. "Inwestujmy w kapitał ludzki od najmłodszych lat; najmłodszym strażakiem może być nawet 8-latek. Wielokrotnie jest to tradycja pokoleniowa, a w OSP są często zaangażowane całe rodziny" – powiedziała Anna Moskwa.

Źródło: PAP, Twitter.

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy