NBP informuje: Akademia NBP podjęła współpracę z Akademią Kopernikańską

Sylwia Gawkowska 27-01-2023, 17:00
Artykuł
NBP.PL

Akademia Kopernikańska jest nowym projektem edukacyjnym powołanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Efektem współpracy Akademii NBP oraz Akademii Kopernikańskiej, będzie realizacja specjalnego programu edukacyjnego w zakresie bankowości centralnej oraz dorobku naukowego Mikołaja Kopernika i innych uczonych. Wielcy polscy ekonomiści upamiętnieni zostaną przez Narodowy Bank Polski monetami oraz banknotami kolekcjonerskimi NBP.

Już w lutym br. w obiegu pojawi się nowy banknot kolekcjonerski o wartości 20 zł. Przedstawiał będzie wizerunek Mikołaja Kopernika. 

Jednym z zadań Narodowego Banku Polskiego jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej funkcjonowania rynku finansowego, zwiększanie poziomu znajomości zagadnień ekonomicznych, kształtowanie postaw przedsiębiorczych, uświadomienie odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych, a także promowanie nowoczesnych postaw wpływających na kształtowanie kapitału społecznego.

Więcej o inicjatywach edukacyjnych zorganizowanych przez Narodowy Bank Polski będzie można się dowiedzieć więcej podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w dniach 19 – 21 luty 2023r.

Kongres organizowany jest w związku z obchodami 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W debatach weźmie udział kilkuset uczonych z całego świata, ludzi kultury i sztuki, przedstawicieli władz, naukowców, w tym laureatów Nagrody Nobla. Podczas wydarzenia nastąpi ukonstytuowanie się organów Akademii Kopernikańskiej, a także zostaną wręczone pierwsze Nagrody Kopernikańskie  

Patroni medialni:

obserwatorfinansowy.pl

NBP.pl

Bank i Kredyt

 

Więcej informacji na: 

akademia.nbp.pl

 

Źródło: Telewizja Republika/NBP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy