Na wojennej ścieżce. Kaleta. Sakiewicz. Sawicki. Polityczna kawa [wideo]

Tomasz Domański 25-09-2022, 15:11
Telewizja Republika

- Jestem przekonany, że ten moment krytyczny zbliża się wielkimi krokami. Trzeba obserwować Putina co robi i z kim się spotyka. Widać, że zależy mu żeby otworzyć drugi front, powiedział w programie "Polityczna kawa", poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta. "Obawiam się, że środek ciężkości zostaniee przesunięty na stronę Tajwanu. Nigdy nie wiemy kiedy Putin żartuje", dodał gość Tomasza Sakiewicza.

- Dziś mamy sytuację, że armia rosyjska jest bardzo osłabiona, sprzęt który mają nie jest gotowy do użycia. Putin zaczął zdawać sobie sprawę z braków, dlatego straszy użyciem broni jądrowej, powiedział z kolei były minister rolnictwa w rządzie PO-PSL, dziś poseł Marek Sawicki.


Przedstawiciel PiS w parlamencie uznał powiedział natomiast, że "możemy postawić znak równości między UE a NATO. Reakcja NATO powinna być adekwatna i zdecydowana w stosunku do realnego zagrożenia użycia broni jądrowej".

Co na to jego interolokutor?

"W chwili użycia broni jądrowej, dowództwo NATO wie, jak w tej sytuacji zareagować. Nie wierze, że Rosja odważy się zaatakować państwa sojuszu."


Cała rozmowa w oknie powyżej. Serdecznie polecamy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy