Najnowsza piosenka Teobańkologii pomaga odkryć Moc w słabości

Portal TV Republika 28-05-2023, 08:00
archiwum zespołu

Teobańkologia zaprasza na premierę teledysku do piosenki “To moc w słabości”. Utwór zapowiada debiutancki album TeoMusic.

W czwartek (18 maja) po wieczornym różańcu na żywo (21:30) na YouTube Teobańkologia miała miejsce premiera najnowszego teledysku Teobańkologii do piosenki „To moc w słabości”. To muzyczna opowieść o mocy, która doskonali się w słabości. O każdym, kto czuje, że jest u kresu sił. Właśnie takie momenty w życiu stają się okazją do działania Ducha Świętego, bo im człowiek słabszy, tym On jest bliżej. To właśnie tam, gdzie jest kres ludzkich możliwości, z całą swoją mocą przychodzi Duch Święty. Wtedy warto Go wzywać, na przykład śpiewając razem z TeoMusic: “Moją niemoc weź, uczyń przestrzenią Twojej wszechmocy”.

Tekst piosenki napisał ks. Teodor Sawielewicz. – Latami nosiłem w sercu nieśmiałe pragnienie, którym często dzieliłem się z Bogiem. Marzyli mi się ludzie, którzy pięknem melodii stworzą przestrzeń do modlitwy. Nieraz niemej, nieraz bez słów – za to pełnej głębi i Obecności Ducha. Nie wiedziałem jednak, czy kiedyś nam się to uda. Dziś jednak mogę powiedzieć: Tak. Za Jego wolą wydajemy płytę pełną wołania do Najwyższego. Chwała Panu! – mówi kapłan.

To nasze pierwsze tak duże dzieło – płyta Teobańkologii, która muzyką skruszy ludzkie serca i poprowadzi je do Boga. Melodia, słowo, rytm, głębia. Nasza słabość i Jego potęga. Bezsilność człowieka i Wszechmoc Jedynego. Z mocą i pełnią Ducha! Przed nami największe wyzwanie – dodaje zespół Teobańkologia.

– Prace realizatorskie w studiu nagraniowym trwają. Nagrywamy już partie poszczególnych utworów, potem czeka je jeszcze obróbka muzyczna. Przed nami długie godziny pracy w studiu, łączenie wszystkiego ze sobą, poprawki, przesłuchiwanie, sprawdzanie brzmienia, ponowne przesłuchanie. Potem prace związane z samą płytą, jej promocja, dystrybucja. Chcemy też, aby pieśni pełne Ducha trafiły do odbiorów nie tylko za pomocą płyt, ale także najpopularniejszych serwisów muzycznych. To także dzięki Twojej hojności powstanie  muzyczny album przepełniony uwielbieniem!. Z całego serca proszę – dołącz do tego dzieła! Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już we wrześniu nasze brzmienia będą uwielbiać Ducha Świętego w tysiącach serc! – zapowiada ks. Teodor.

Data premiery teledysku nie jest przypadkowa. Teobańkologia dzieli się utworem zapowiadającym płytę o Duchu Świętym w 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Tytuł albumu ““Niech zstąpi Duch Twój” nawiązuje do słów Papieża Polaka wypowiedzianych na zakończenie kazania na warszawskim placu Zwycięstwa 2 czerwca 1979 r. (w wigilię Zesłania Ducha Świętego).

– Wierzymy, że to słowa św. Jana Pawła II odnowiły oblicze Polski. Marzymy, aby zanoszona śpiewem do Ducha Świętego modlitwa odnawiała nas samych, nasze rodziny i świat, w którym żyjemy, byśmy mogli dojść do takiej świętości, jaką wyznaczył nam Duch Święty – dodaje zespół Teobańkologia.

Źródło: Teobańkolownia

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy