„Nie mamy Pana płaszcza...” Tusk w Cieszynie rozbroił szczerością [wideo]

Tomasz Domański 04-08-2022, 18:02
Artykuł
Telewizja Republika / Bambo @obserwujesobie

Lider totalnej opozycji wybrał się do Cieszyna, aby porozmawiać z mieszkańcami miasta. Mówił tam m.in. o problemach z jakimi boryka się lokalna energetyka. – To nie ja jestem tutaj ekspertem. Wy wiecie lepiej - w taki sposób szef PO odpowiedział na pytanie jednego z mieszkańców o to, w jaki sposób te problemy można rozwiązać i jakie są ich podłoża.

Społeczeństwo przyzwyczaiło się już do tego, że każde publiczne wystąpienie Tuska polega na negowaniu działań polskiego rządu i krytykowaniu partii rządzącej. Tak było również dziś na południu Polski.

Gdy skończył przemawiać, nadszedł czas na sweet focie i rozmowę z wybranymi mieszkańcami. I tu się zaczęło...

"Pan powiedział, że prezes Kaczyński ma dużo na sumieniu. Czy Pan jest politykiem, który nie ma nic na sumieniu? Zadeklaruje się Pan w ten sposób?" - zapytał jeden ze zgromadzonych.

"Tak" bez wahania odpowiedział szef PO.

Następne pytanie dotyczyło lokalnej energetyki. Tusk zapytany o to, z czego problemy z nią związane mogą wynikać, rzucił: "To nie ja jestem tu ekspertem, wy wiecie lepiej".

Nie przedstawiając żadnych konkretów, wspomniał jedynie o szalejących na całym świecie cenach surowców oraz braku węgla w Polsce. Pytania najwyraźniej nie spodobały się liderowi Platformy, bo bez słowa pożegnania, zaczął iść przed siebie. Poproszony w biegu o odpowiedź na jeszcze jedno pytanie, zwracając się do mężczyzny, wypalił:

„Musi pan przyznać, że żadna z telewizji ogólnopolskich nie dostała tak ekskluzywnej możliwości jak pan".

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy