Niemiec chce, aby PE szybko przyjął pakt migracyjny. Premier: Jesteśmy przeciwni! Nowy SPOT PiS

portal tvrepublika.pl 29-09-2023, 11:20
Artykuł
twitter.com/@pisorgpl

"W efekcie niemieckiej polityki zachęty imigrantów do przyjazdu, mamy dziś w Europie Zachodniej spalone samochody, atakowane kobiety i plądrowane sklepy. Mamy strach w Paryżu czy Brukseli przed wyjściem na ulicę po zmroku. W przyszłym tygodniu na Radzie Europejskiej podtrzymam bardzo silne polskie weto wobec przymusowej relokacji. Wy też możecie coś zrobić: pójdźcie do referendum i powiedzcie "NIE" dla przymusowej relokacji", mówi premier Mateusz Morawiecki w najnowszym spocie PiS, który ukazał się dziś rano w mediach społecznościowych partii.

Na początku filmu, pokazano dokument - z datą wczorajszą (28.09.2023)- gdzie partia EPL (ta, w której zasiada większość eurodeputowanych spod sztandaru PO) apeluje do Parlamentu Europejskiej o niezwłoczne przyjęcie paktu migracyjnego.

"Tu jest kwit, w którym partia Webera i Tuska wnioskuje do Parlamentu Europejskiego o natychmiastowe przyjęcie paktu migracyjnego. Parlament zajmie się tą sprawą w przyszłym tygodniu. Ludzie Webera, szefa Tuska, zrobią wszystko, żeby zmusić Polskę i inne kraje do przyjęcia tysięcy nielegalnych imigrantów", mówi na nagraniu premier.

I jak zaznacza - "jesteśmy przeciwni temu planowi. Jesteśmy przeciwni nielegalnym imigrantom w Polsce. Jesteśmy przeciwni chaosowi na ulicach polskich miast!". W tym momencie pokazano przebitki z Paryża, ze Szwecji, gdzie nielegalni migranci sieją chaos i spustoszenie poprzez niszczenie mienia w trakcie wywoływanych często z byle powodu zamieszek.

"UE to nasz wielki wspólny projekt i musimy go bronić przed zalewem milionów nieznanych, niezweryfikowanych i zagrażających naszemu bezpieczeństwu ludzi. W efekcie niemieckiej polityki zachęty imigrantów do przyjazdu, mamy dziś w Europie Zachodniej spalone samochody, atakowane kobiety i plądrowane sklepy. Mamy strach w Paryżu czy Brukseli przed wyjściem na ulicę po zmroku. W przyszłym tygodniu na Radzie Europejskiej podtrzymam bardzo silne polskie weto wobec przymusowej relokacji", wskazał szef polskiego rządu.

"Wy też możecie coś zrobić: pójdźcie do referendum i powiedzcie "NIE" dla przymusowej relokacji. Dajmy przykład Europie. Pierwsza w referendum odrzuci to Polska, a za nami podążą inne kraje UE. Tylko PiS może powstrzymać Tuska przed przyjęciem nielegalnych imigrantów!", zaapelował. 

Źródło: portal tvrepublika.pl, twitter.com (X), PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy