ORLEN protestuje przeciwko bezpodstawnym zarzutom grupy posłów

Portal TV Republika, wch 25-01-2024, 20:30
Artykuł
Orlen SA

Biuro Prasowe Grupy ORLEN wydało oświadczenie związane z zarzutami, jakie padły na dzisiejszej konferencji grupy posłów związanych z ekipą Tuska. Całość oświadczenia publikujemy poniżej.

"Stanowczo sprzeciwiamy się bezpodstawnym zarzutom dotyczącym połączenia ORLEN z Grupą Lotos, które padły na konferencji grupy posłów, miedzy innymi Agnieszki Pomaskiej, Romana Giertycha i Jacka Karnowskiego. Tego rodzaju sformułowania nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Spekulacje dotyczące przejęcia Grupy Lotos przez ORLEN, których użyto podczas dzisiejszej konferencji opierają się na raporcie Najwyższej Izby Kontroli, który nie został nawet opublikowany. Po raz kolejny podkreślamy, że nie wiadomo, jakie dokumenty zostały wzięte pod uwagę i jaką metodologię zastosowali kontrolerzy NIK. Bez tego nie da się ocenić rzetelności zarzutów stawianych przez NIK. A skoro nie można tego stwierdzić, to powtarzanie tych zarzutów jest w ocenie Spółki samo w sobie nierzetelne i ma na celu jedynie podważenie zaufania do Spółki i jej działalności.

Równie szkodliwe jest mówienie o unieważnieniu transakcji, zawartej zgodnie z przepisami prawa i potwierdzonej przez polskie i europejskie instytucje. Tego typu opinie podważają wiarygodność nie tylko Grupy ORLEN, ale przede wszystkim Polski w oczach inwestorów i kontrahentów. To właśnie takie nieodpowiedzialne spekulacje stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa".

Źródło: Orlen SA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy