Oświadczenie Mateusza Morawieckiego w sprawie nielegalnej imigracji

portal tvrepublika.pl 29-09-2023, 09:00
Artykuł
Zrzut ekranu - TVP Info

Jak powiedział w piątek w wystąpieniu telewizyjnym premier Mateusz Morawiecki, w przyszłym tygodniu jadę na posiedzenie Rady Europejskiej, na którym powiem stanowcze „nie”, podtrzymam moje weto dla nielegalnej imigracji.

W przyszłym tygodniu jadę na posiedzenie Rady Europejskiej, na którym powiem stanowcze +nie+, podtrzymam moje weto dla nielegalnej imigracji. Pamiętacie państwo, to właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości zablokował nielegalną imigrację w 2018 r., w czerwcu, i od tamtego czasu ten problem nie istniał do maja tego roku, kiedy Weber i Tusk znowu postanowili przepchać plan nielegalnej imigracji w Europie” – powiedział w piątek w wystąpieniu telewizyjnym premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że „Polski głos może i powinien być jeszcze silniejszy” i nawiązał do mającego odbyć się wkrótce referendum, w którym jedno z pytań dotyczy kwestii relokacji nielegalnych imigrantów z innych krajów UE do Polski.

Już 15 października możemy powiedzieć nie dla nielegalnej imigracji, dla przymusowego relokowania nielegalnych imigrantów. Zróbmy to pierwsi jako Polacy, nasz głos zostanie usłyszany w całej Europie. Nasze bezpieczeństwo nie jest nam dane raz na zawsze. I to właśnie o polskie bezpieczeństwo toczy się właśnie walka” – powiedział premier.

Morawiecki stwierdził, że bez względu na stosunek do rządu PiS, „wszyscy Polacy chcą przecież bezpieczeństwa”.

„Bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną a gwarantem tego bezpieczeństwa jest tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości. Musimy mieć świadomość, że tylko Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie powstrzymać nielegalną imigrację do Polski” – powiedział premier. "Donald Tusk to niebezpieczny człowiek i musimy przed nim obronić Polskę” – dodał.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy