Polak wiceprezydentem w spółce Philip Morris. Pokieruje dużym regionem

Sylwia Gawkowska 08-02-2023, 17:00
Artykuł
Michał Mierzejewski
Materiały prasowe

Prezes polskiego oddziału Philip Morris Michał Mierzejewski awansuje na stanowisko jednego z trzech Wiceprezydentów Philip Morris International na Europę. Będzie kierował regionem obejmującym Polskę, Ukrainę, Mołdawię oraz Kraje Bałtyckie.

– Czuję pełen ciężar dodatkowej odpowiedzialności w związku z objęciem nowej roli w tych historycznych czasach, przez które przechodzimy. Jestem również pełen pokory z powodu zaufania, jakim mnie obdarzono, i wiem, że od Rygi po Kijów, od Warszawy po Tallin i Wilno mamy najlepsze zespoły, które są gwarantem, że we wszystkich tych krajach utrzymamy tempo transformacji w celu pozostawienia za sobą biznesu papierosowego, poprzez udostępnienie dorosłym palaczom alternatywnych produktów bezdymnych – mówi Michał Mierzejewski, Wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią.

Michał Mierzejewski z wykształcenia jest prawnikiem. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, na wydziale Prawa i Administracji. Swoją karierę w Philip Morris rozpoczął w 2004 roku, a cztery lata później został Członkiem Zarządu oraz Dyrektorem ds. Korporacyjnych. Od 2013 roku odpowiadał również za Kraje Bałtyckie, takie jak Litwa, Łotwa i Estonia.

Przez ostatnie lata z sukcesami pełnił rolę Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, przewodząc bezdymnej transformacji firmy oraz zapewniając stały wzrost biznesu w całym klastrze.

Źródło: Telewizja Republika/Philip Morris

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy