Policja rozbiła groźny gang. Ci przestępcy nie cofali się przed niczym!

portal tvrepubika.pl 25-03-2023, 21:45
Artykuł
canva.com

4 mężczyzn w wieku 30-52 lat, zatrzymanych przez stołeczny Wydział do Walki z Przestępczością Samochodową wspólnie z CBŚP, usłyszało łącznie ponad 80 zarzutów. 10 z nich dotyczyły udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, 60 - kradzieży z włamaniem do samochodów, 15 - kradzieży z włamaniem do bankomatów. Ponadto członkowie gangu będą odpowiadać za rozboje, bezprawne pozbawianie wolności, podawanie się za funkcjonariuszy policji oraz paserstwo.

Operacyjne ustalenia dotyczące ustalenia pełnego składu grupy funkcjonariusze rozpoczęli w lipcu ubiegłego roku. W ich trakcie wykorzystali szereg metod pracy operacyjnej. Równolegle prowadzili również czynności procesowe. W wyniku tych działań zebrali materiał dowodowy, jak również ustalili pełen skład grupy, której członkowie w swojej przestępczej działalności byli bardzo bezwzględni i agresywni. Oprócz kradzieży samochodów zajmowali się również napadami na przewożone towary, głównie elektroniczne i rozbojami, podczas których byli bardzo brutalni. Często pokrzywdzone przez nich osoby doznawały poważnego uszczerbku na zdrowiu.

W trakcie policyjnej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli siedem samochodów osobowych o łącznej wartości 724 tysięcy złotych, gotówkę w kwocie 47 tysięcy złotych, 11 sztuk granatów bojowych, 350 sztuk nielegalnej amunicji, a także silikonowe maski, kastety, podrobione legitymacje policyjne, przedmioty przypominające broń palną, kajdanki, kilkanaście urządzeń elektronicznych służących do kradzieży pojazdów, pochodzące z kradzieży części samochodowe oraz tablice rejestracyjne utracone w wyniku kradzieży.

Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 12 zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: CBŚP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy