Południowa Obwodnica Warszawy także dla tirów. Taka decyzja GDDKiA

Tomasz Domański 01-08-2022, 14:08
Artykuł
GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Zgodnie z zapowiedzią, od dziś do 30 września, znosimy ograniczenia godzinowe w ruchu dla samochodów ciężarowych na drodze ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska. Pojazdy o masie dopuszczalnej powyżej 16 ton, mogą się poruszać "POW" przez 24 godziny na dobę. Obserwacja a następnie analiza ruchu będą stanowić materiał do dalszego rozwoju strategii zarządzania ruchem w wyżej wymienionym obszarze.

Do tej pory w szczytach: porannym (7.00 - 10.00) oraz popołudniowym (16.00 - 20.00) obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów o masie dopuszczalnej powyżej 16 ton. "Po wprowadzeniu czasowej zmiany w organizacji ruchu przeprowadzimy pomiary natężenia ruchu i ocenimy warunki bezpieczeństwa", czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zobacz też: S7 Warszawa-Lesznowola niemal na ukończeniu. Nowa trasa robi wrażenie

Wprowadzone zmiany oznakowania będą polegały na zasłonięciu znaków B-5 z tabliczkami 16 t oraz tablic F-6, co będzie oznaczało czasowe zniesienie zakazu poruszania się pojazdów powyżej 16 t. Ponadto zostanie usunięte oznakowanie poziome i zasłonięte oznakowanie pionowe wyznaczające zatoki do kontroli pojazdów, które są zlokalizowane na węźle Warszawa Lotnisko i pomiędzy węzłami Lubelska a Patriotów.

O tym się mówi: Autostrada A1 połączy się z S50. Wiemy kto zaprojektuje nową trasę

"Dla zapewnienia bezpieczeństwa wystąpiliśmy do Policji oraz ITD o patrolowanie drogi oraz prowadzanie kontroli i egzekwowanie wykroczeń w przypadku łamania przepisów prawa o ruchu drogowym", informuje GDDKiA.

Źródło: GDDKiA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy