Poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji po 17 latach. Próbował jeszcze ukryć się za lodówką

Portal TV Republika 08-12-2023, 20:30
Artykuł
Canva.com

Poszukiwany listami gończymi 63-latek z Krasnegostawu (Lubelskie) został zatrzymany w tym tygodniu przez policję w Łodzi. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od 17 lat. W ostatniej chwili próbował jeszcze schować się w kuchni, ale zdradził go wystający zza lodówki brzuch.

O zatrzymaniu 63-latka poinformował w piątek podkom. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Pochodzący z Krasnegostawu mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 17 lat, także poza granicami kraju. Kryminalni ustalili, że poszukiwany czterema listami gończymi 63-latek przebywa obecnie w Łodzi. Na początku tygodnia został zatrzymany.

"Był zaskoczony wizytą policjantów. Próbował jeszcze w ostatniej chwili ukryć się przed funkcjonariuszami w kuchni, jednak zdradził go wystający zza lodówki brzuch" – opisał podkom. Karbowniczek.

63-latek ma łącznie do odbycia karę blisko 10 lat więzienia. Poszukiwany był m.in. za rozboje, kradzież z włamaniem i oszustwo. Listy gończe wystawił za nim Sąd Rejonowy w Krasnymstawie. "We wtorek 63-latek trafił do aresztu śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności" – dodał policjant.

 

Źródło: PAP, Portal X (d. Twitter)

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy