Potężne strajki na niemieckich lotniskach. Odwołanych kilkaset lotów!

Artykuł
canva.com

Dziś oraz jutro co najmniej 100 tys. osób będzie musiało stawić czoła utrudnieniom na czterech niemieckich lotniskach w związku ze strajkami. Pracowników ochrony lotnisk wezwał do tej akcji związek zawodowy Verdi w związku z przeciągającymi się negocjacjami płacowymi.

Według stowarzyszenia lotnisk ADV strajki w czwartek i piątek na lotniskach w Dusseldorfie, Hamburgu, Kolonii i Bonn spowodują odwołanie około 700 lotów i utrudnią podróże prawie 100 tys. pasażerów.

Verdi wezwał również pracowników ochrony do strajku w piątek na lotnisku w Stuttgarcie. Związek powiedział, że bez skutku negocjuje ze stowarzyszeniem ochrony lotnictwa BDLS podwyżki płac za nocne, weekendowe i świąteczne zmiany.

Wysoka inflacja w największej gospodarce Europy wywołała w ostatnich miesiącach falę strajków, ponieważ pracownicy domagają się wyższych płac, aby zrekompensować rosnące koszty utrzymania. 

Osobno niemiecki związek zawodowy EVG wezwał do ogólnokrajowego strajku transportowego w piątek, a wśród biorących w nim udział mają być pracownicy Deutsche Bahn, co spowoduje kolejne zakłócenia w transporcie.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy