Przerwał wywiad, bo źle się poczuł. Co się dzieje z Erdoganem? [wideo]

Artykuł
Russian Presidential Executive Office CCA 4.0 via Wikipedia Commons

"Kategorycznie odrzucamy nieuzasadnione twierdzenia na temat stanu zdrowia prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana", tak wczoraj późnym wieczorem napisał na Twitterze rzecznik tureckiego przywódcy, Fahrettin Altun. Pokazał przy tym zdjęcia tweetów, z których wynika m.in., że Erdogan miał atak serca.

Wiceprezydent Turcji Fuat Oktay zapewnił wczoraj, jak podała agencja Anatolia, że Recep Tayyip Erdogan ma się dobrze. "Jesteśmy w stałym kontakcie. Trochę się przeziębił", wyjaśnił Oktay. 

We wtorek późnym wieczorem Erdogan przerwał wywiad telewizyjny na żywo, podczas którego powiedział, że czuje się chory i ma rozstrój żołądka. Następnie odwołał zaplanowane na środę wiece przedwyborcze.

"Odpocznę w domu za radą moich lekarzy", napisał na Twitterze.

Erdogan będzie 14 maja ubiegał się o kolejną kadencję prezydenta Turcji. W ramach swojej kampanii organizował dwa lub trzy spotkania przedwyborcze dziennie i przemęczeniem tłumaczył swoją wtorkową niedyspozycję w czasie wywiadu. "Było dużo pracy. Przez to złapałem grypę żołądkową" – tłumaczył Erdogan.

Zapowiedział, że dziś będzie uczestniczył jedynie online w ceremonii inauguracji pierwszego w kraju reaktora jądrowego, zbudowanego w Akkuyu.

Źródło: PAP, Twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy