Rafalska w Republice: w sprawie KPO jesteśmy krok przed metą [wideo]

portal tvrepublika.pl 09-02-2023, 08:30
Artykuł
Telewizja Republika

- Myślę, że środki z KPO wpłyną pod koniec pierwszego półrocza. Jesteśmy więc krok przed metą, takie przekonanie wyraziła Elżbieta Rafalska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości. Gość naszego porannego programu "Polska na dzień dobry" podsumowała również ostatnie decyzje podjęte w parlamencie w celu przyspieszenia procedury związanej właśnie z wypłatą Polsce należnych pieniędzy.

 - Ustawa o Sądzie Najwyższym została przyjęta bez poprawek opozycji, więc czekamy na podpis prezydenta. Ustawa wiatrakowa została również przyjęta, choć przy sprzeciwie "ziobrystów". Teraz trafi do Senatu, a jeśli będą poprawki, wróci do Sejmu, powiedziała europoseł. - Zgodnie z informacją otrzymaną od ministra ds. europejskich Szymona Sęka wszystkie uwarunkowania, które zostały uzgodnione, są więc zrealizowane, dodała.  

Kolejny etap to wiosek o płatność, a, jak przypomniała europoseł, chodzi tu o wypłacenie ponad 4 mld euro.

- Jest też określona procedura związana z oczekiwaniem i weryfikowaniem wniosków, więc myślę, że środki wpłyną pod koniec pierwszego półrocza, choć ta długa, krzyżowa droga do środków z KPO nauczyła nas sporej nieufności do Komisji Europejskiej, przyznała Elżbieta Rafalska. 

Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy