Rotacyjny Hołownia nie chciał podać swojego wykształcenia? Ta rubryka znikła ze strony Sejmu

Portal TV Republika, wch 06-12-2023, 16:00
Artykuł
domena publiczna

Do zadziwiającej sytuacji doszło na stronie Sejmu. Na podstronie marszałka Szymona Hołowni przez dłuższy czas brakowało rubryki dotyczącej wykształcenia.

Na tę niecodzienną sytuację zwrócił uwagę poseł PiS Przemysław Drabek. "Uśmiechy, rotacyjny Marszałek wstydzi się swojego braku wykształcenia tak bardzo, że – w jego przypadku usunięto tą rubrykę z oficjalnej strony Sejmu?" – napisał polityk w mediach społecznościowych.

Szymon Hołownia ma średnie wykształcenie. Polityk ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku, a następnie studiował w SWPS w Warszawie, nigdy jednak studiów nie ukończył.

We wtorek wieczorem na stronach Sejmu uzupełniono brakującą rubrykę. Obecnie można przeczytać, że Hołownia ma wykształcenie "średnie ogólne".

Próbę ukrycia informacji o wykształceniu swego lidera nieudolnie próbował wytłumaczyć w RMF FM poseł Michał Gramatyka. Na pytanie, dlaczego ze strony Sejmu zniknęła rubryka dotycząca wykształcenia Szymona Hołowni oraz o to, czy marszałek Sejmu wstydzi się, że nie skończył studiów. - To jeden z najbardziej inteligentnych ludzi, jakich znam. Myślę, że nie ma się czego wstydzić. Nie oceniam ludzi w kontekście wykształcenia - stwierdził Gramatyka.

Źródło: RMF FM, Portal TV Republika, dorzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy