Rotterdam: był zakaz, nie ma zakazu. PZPN zadziałał ws. kibiców z Polski

Artykuł
canva.com

Ale plama! Wielcy orędownicy praworządności ośmieszeni. Wydany wcześniej zakaz wnoszenia flag Polski na stadion odwołany! Organizatorzy zasłaniali się przepisami, jakoby w sektorach przeznaczonych dla fanów pomarańczowej drużyny, nie można było wnosić symboli narodowych rywala. Po interwencji Polskiego Związku Piłki Nożnej Holendrzy absurdalną decyzję cofnęli.

Polacy, którzy na co dzień mieszkają i pracują w Holandii wykupili tysiące wejściówek na sektory przeznaczone dla gospodarzy dzisiejszego meczu w Lidze Narodów. Rzesze fanów polskiej reprezentacji, którzy dostali bilety tak przestraszyli Holendrów, że postanowili oni wprowadzić niecodzienny zakaz. Holenderski Związek Piłki Nożnej poinformował, że wprowadza zakaz wnoszenia biało-czerwonych flag i szalików na sektory, które są przeznaczone dla gospodarzy. Aby… nie prowokować zamieszek.

Decyzja wywołała oburzenie Polaków, a w sprawę zaangażował się PZPN. Na kilka godzin przed spotkaniem nasza federacja przekazała dobre wieści dla polskich kibiców.

„Dzięki staraniom Polskiego Związku Piłki Nożnej polscy kibice, którzy kupili bilety na sektory holenderskie będą mogli wejść na stadion w polskich barwach mimo wcześniejszego zakazu. Do zobaczenia o 20.45 i dziękujemy za Wasze wsparcie” - podano w oficjalnym komunikacie PZPN.

Początek meczu o godz. 20:45. Transmisja w TVP1 i TVP Sport.
 

Źródło: Twitter/@pzpn_pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy