Rozbita opozycja testuje swoją moc? Małecki w Republice: nie macie szans! [wideo]

Artykuł
canva.com

- Głosowanie nad wotum nieufności to takie show opozycji. Sprawdzanie, czy jest szansa, aby obalić większość rządzącą. Odpowiem krótko: nie macie szans! – ogłosił poseł Jerzy Małecki z PiS w programie „Potrójne espresso” w Telewizji Republika.

- Składanie kolejnego wniosku o odwołanie ministra Zbigniewa Ziobro to takie show opozycji. Wczorajsza debata pokazała, że nie było merytoryki, ale rzucanie haseł, inwektywy. Opozycja nie ma nic dobrego do zaproponowania Polakom – wyjaśnił poseł Jerzy Małecki z PiS w programie „Potrójne espresso” w Telewizji Republika. – Wotum nieufności to taki test: sprawdzimy, czy mamy szanse obalić większość rządzącą. Odpowiem: nie macie szans! Pokazało to wczorajsze głosowanie.

- Składanie wotum należy do politycznej gry, to nie jest zjawisko nadzwyczajne – powiedział Andrzej Grzyb, poseł PSL-Koalicja Polska. – Chcieliśmy odwołania Zbigniewa Ziobry za opór z jego strony i Solidarnej Polski, przez który nie dostaliśmy pieniędzy z KPO przez wiele miesięcy. Nie jest tak, że nie zauważamy dobrych zmian, np. sposobu egzekucji komorniczych, ale generalnie oceniamy działania Zbigniewa Ziobry źle – dodał poseł Grzyb.

Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

 

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy