Szef rządu: będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju

Tomasz Domański 26-12-2022, 13:08
Artykuł
Piotr Gliński @PiotrGlinski

"Zmarł Emilian Kamiński, wspaniały aktor filmowy i teatralny, reżyser, człowiek-instytucja polskiego teatru. Trudno wymienić wszystkie jego aktywności i sukcesy, ale kolejne pokolenia Polaków zapamiętają jego wspaniałe kreacje aktorskie, jego wielki patriotyzm i po prostu przyzwoitość", napisał w mediach społecznościowych premier RP Mateusz Morawiecki. "W czasach stanu wojennego współtworzył Teatr Domowy, później występował na największych polskich scenach, a w ostatnich latach rozwijał swój Teatr Kamienica. Trudno sobie wyobrazić warszawski i polski teatr bez Niego".

- Zaledwie kilka dni temu został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", za wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej oraz osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury, przypomniał szef polskiego rządu.

Pisaliśmy wcześniej: Nie żyje Emilian Kamiński. Aktor i reżyser, założyciel Teatru Kamienica

"Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju", dodał na koniec.

Emilian Kamiński zmarł w poniedziałek o godz. 7.30 po długiej i ciężkiej chorobie. "Zmarł przy rodzinie w swoim domu w Józefowie", przekazała rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica Patrycja Pawlik.

Zobacz też: Świat kultury żegna wybitnego polskiego artystę. Kilka słów od prof. Piotra Glińskiego

Emilian Kamiński to aktor i reżyser, założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica w Warszawie, którego był dyrektorem. Emilian Kamiński ma w swoim dorobku ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych. 23 grudnia został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Źródło: facebook.com/MorawieckiPL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy