Telewizja Republika walczy o multipleks. Walkę wsparł poseł Polski 2050. Ty także WYŚLIJ petycję!

Portal TV Republika, wch 18-05-2024, 18:45
Artykuł
TV Republika

"Uważam, że jeżeli będą spełnione wszystkie warunki przydzielenia koncesji, to zdecydowanie powinniście otrzymać taką koncesję. Każdy punkt widzenia powinien być reprezentowany - oświadczył Rafał Komarewicz, poseł Polski 2050 w programie "Polityczne podsumowanie tygodnia".

Telewizja Republika wystąpiła o przyznanie koncesji poprzez złożenie wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacja od miesięcy stara się o wejście na multipleks ogólnopolski. O złożony przez stację wniosek politycy byli pytani w programie "Polityczne podsumowanie tygodnia".

"Oczywiście, że powinniście państwo otrzymać koncesję i to jak najszybciej. Życzę, aby się to stało w najbliższym czasie. Powinniście państwo otrzymać tę koncesję po to, aby wszyscy Polacy mogli mieć dostęp do TV Republika. TV Republika jest telewizją rzetelną, bije teraz rekordy oglądalności. Ważne, żeby była na multipleksie, by każdy, kto nie ma dostępu do internetu, mógł sobie włączyć telewizor i oglądać. Jesteście przeciwwagą dla lewicowo-liberalnych mediów, które sączą jeden przekaz, a państwo przedstawiacie rzeczywistość taką, jaką ona jest naprawdę. Życzę, abyście jak najszybciej na tym multipleksie się znaleźli. Mam nadzieję, że nie będzie takich trudności, jak to było w przypadku TV Trwam" - powiedziała Maria Koc, posłanka PiS.

Z kolei Jan Kanthak wskazał, że Telewizja Republika to "świeży powiew powietrza w tym zabetonowanym systemie medialnym, jak mówi pan redaktor Sobala, w kartelu medialnym - to jest fenomen na skalę światową to, co osiągnęła TV Republika".

"Ja to widzę rozmawiając na Lubelszczyźnie z mieszkańcami. Jestem zszokowany, jak dużo osób was ogląda. Te wskaźniki, słupki, które publikujecie, one są z punktu widzenia odbiorców abstrakcyjne. Jak słyszymy 900 tysięcy, milion lub ponad milion oglądalności to trudno sobie wyobrazić skalę tej publiczności. Kiedy jestem na takich targach i rozmawiam z ludźmi, to słyszę „tak, oglądamy Republikę”. Obecność na multipleksie jest niezwykle ważna dla rozwoju tej telewizji. Mam nadzieję, że Tusk nie odważy się dokonać zamachu na przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i uda się uzyskać tę koncesję. Telewizja Republika jest największą stacją informacyjną z polskim kapitałem, a gdyby odłożyć na bok polski kapitał, jest drugą największą telewizją informacyjną w Polsce" - podkreślił.

Swoje poparcie dla przyznania koncesji TV Republika wyraził też Rafał Komarewicz, poseł Polski 2050.

"Uważam, że jeżeli będą spełnione wszystkie warunki przydzielenia koncesji, to zdecydowanie powinniście państwo otrzymać taką koncesję. Każdy punkt widzenia powinien być reprezentowany, nawet jeżeli ktoś się nie zgadza z tym. Uważam, że są Polacy, którzy potrzebują tego typu narracji, w związku z tym powinno tak być" - powiedział.

Dobromir Sośnierz Konfederacji oświadczył, że "jest przeciwnikiem tego, żeby była jakakolwiek uznaniowość w przydzielaniu koncesji oraz uważa, że one powinny być przydzielane temu, kto ją sobie wykupi i po spełnieniu warunków, które ustawodawca nakłada na takiego nadawcę, np. procent kapitału zagranicznego, żeby nie był przekroczony itd.".

Walczymy o multipleks. WYŚLIJ petycję! Kliknij: https://niezalezna.pl/polska/tv-republika-walczy-o-multipleks-wesprzyj-nasze-starania-i-wyslij-petycje-do-krrit/518076

Źródło: Telewizja Republika, Niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy