Ufo nad Kijowem? Takie spekulacje pojawiły się w sieci... Czemu? Zobacz!

Artykuł
canva.com

Minionej nocy niebo nad ukraińską stolicą rozświetlił potężny błysk światła. Taką informację przekazano w mediach społecznościowych, co wywołało spekulacje, że odpowiedzialni mogą być za to... kosmici! Z nagrań opublikowanych w sieci niełatwo stwierdzić, co faktycznie spowodowało owy blask.

Cztery krótkie klipy wideo opublikowane na kanale Telegram przez dziennikarza i blogera Anatolija Sharii pokazały niebo nagle oświetlone jaskrawym światłem. W jednym z klipów płonący obiekt zdawał się rozbijać o ziemię.

Administracja wojskowa miasta Kijowa, powołując się na tak zwane wstępne informacje, powiedziała mediom, że była to awaria satelity NASA, jej rzecznik jednak zdecydowanie zaprzeczył.

Ukraińskie siły powietrzne odpowiedzialne za obronę przeciwlotniczą oświadczyły mediom, że nie mają z tym wydarzeniem nic wspólnego i zaapelowały: „Prosimy nie używać oficjalnych symboli sił powietrznych do tworzenia memów dla wroga!”

Kilka minut wcześniej szef kancelarii prezydenta Andrij Jermak opublikował emotikona przedstawiającego UFO, poinformował Reuters.

Co to mogło być...?

Źródło: PAP, Twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy