Ukraińcy przelewają krew, Rosjanie tracą życie. Bilans strat znowu poraża

Tomasz Domański 28-05-2022, 13:46
Artykuł
canva.com

Tylko podczas minionej doby w wyniku działań zbrojnych na wschodniej flance Ukrainy wojska Federacji Rosyjskiej uszczupliły swoje szeregi o ponad 250 żołnierzy. Bezsensowna wojna Putina doprowadza też do ruiny posiadane zasoby militarne.

To już 94. dzień rosyjskiej inwazji. Od 24 lutego na polach bitewnych według danych Sztabu Generalnego Ukrainy życie straciło niemal 30 tysięcy wojskowych po stronie sił zbrojnych agresora.

W okolicach Siewierodoniecka od kilku dni trwają zacięte walki. Sytuacja w obwodzie donieckim, charkowskim oraz chersońskim jest bardzo trudna, trwa ostrzał wzdłuż całej linii obrony.

Ukraińcy dają jednak odpór nieprzyjacielowi. Z przekazanych informacji wynika, że od piątku Rosja straciła dwie kolejne wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet, 4 samoloty, 5 systemów artylerii, 8 czołgów, 12 pojazdów opancerzonych.

Istotne znaczenie będzie miała obrona miasta Łyman. Jak podaje brytyjskie ministerstwo obrony w miejscowości znajduje się duży węzeł kolejowy, a także daje dostęp do ważnych przepraw na rzece Doniec Siewierski.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy