Ukraińcy są torturowani. Rosyjscy okupanci nie znają litości

Artykuł
Twitter/@nexta_tv

Agresorzy z Rosji uciekają się do barbarzyńskich metod wobec Ukraińców. „W piwnicach domu poprawczego w Chersoniu funkcjonariusze rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) przesłuchują uprowadzonych obywateli Ukrainy, stosując tortury” - poinformował w niedzielę Główny Zarząd Wywiadu ukraińskiego ministerstwa obrony (HUR). W budynku, w którym dochodzi do tortur, mieszka około 50 funkcjonariuszy FSB.

Wywiad wojskowy (HUR) poinformował również, że przedstawiciele okupacyjnej administracji wysuwają żądania wobec pracowników pogotowia ratunkowego, by ci podpisywali zgodę na pracę pod egidą „nowej władzy”, co wiąże się również ze zgodą na otrzymywanie wynagrodzenia w rublach rosyjskich. W przypadku odmowy, pracownicy dostają jedynie tymczasowe zezwolenie na pracę i są uprzedzani, że mogą zostać zwolnieni w każdej chwili.

HUR donosi również, że okupanci próbują wznowić kształcenie w Państwowej Chersońskiej Akademii Morskiej. Ogłoszono nabór kursantów na rok akademicki 2022/2023. Na budynkach należących do akademii wywieszono sztandar z literą „Z”, która jest symbolem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 

 

 

Źródło: PAP, Twitter/@nexta_tv

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy