Upadł organizator wakacji kempingowych w Europie

Portal TV Republika 09-10-2023, 15:45
Artykuł
Canva.com

Sąd w Brabancji, na południu Holandii, ogłosił na początku pażdziernika upadłość firmy Vacansoleil. Zatrudniający 300 osób touroperator był liderem na rynku wakacji kempingowych w Europie; działał również w Polsce.

Główna siedziba funkcjonującej od 1969 roku firmy znajduje się w Eindhoven, natomiast zagraniczne oddziały w siedmiu krajach, oprócz Polski w Niemczech, Belgii, Francji, Danii, we Włoszech i na Węgrzech.

„Posiadamy w swojej ofercie już ponad 600 kempingów, co czyni nas liderem turystyki kempingowej na rynku nie tylko w Polsce, ale i całej Europie” – czytamy na stronie internetowej polskiego oddziału Vacansoleil.

Dwa dni temu firma wystąpiła do sądu z wnioskiem o odroczenie płatności. Ostatecznie sąd zdecydował w czwartek o upadłości touroperatora. Jak wynika z raportu rocznego firmy, w ubiegłym roku Vacansoleil poniósł stratę netto w wysokości 2,6 mln euro, rok wcześniej strata była jeszcze większa i wyniosła 5,8 mln euro.

Decyzja sądu może także wpłynąć na polski odział firmy, zarejestrowany w Lublinie. „Vacansoleil otrzymało od holenderskiego sądu decyzję o odroczeniu płatności. Oznacza to, że przyszłość naszej firmy jest obecnie niepewna” – czytamy na stronie internetowej Vacansoleil Polska. PAP nie udało się uzyskać komentarza polskiego oddziału firmy.

Jak podają niderlandzkie media za granicą znajduje się obecnie kilkuset klientów firmy.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy