Uwaga! Śmiertelny upał w granicach Polski. Pogodowe piekło nad Wisłą

Tomasz Domański 01-07-2022, 08:27
Artykuł
canva.com

Dziś przez Polskę przetoczy się fala śmiertelnie niebezpiecznych upałów. Temperatura może sięgnąć 37 stopni Celsjusza. Żar poleje się z nieba wa na terenie województw podkarpackiego, lubelskiego, a także dla w części Mazowsza, Małopolski, Ziemi Świętokrzyskiej. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 18 do 22 st. C. Na przeważającym obszarze kraju mogą wystąpić burze z gradem.

Z kolei alerty trzeciego stopnia przed burzami z gradem wydano dla części województw: łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Prognozowane są tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami wystąpi grad. Możliwe, że na tych obszarach będą tworzyły się trąby powietrzne.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia oznacza możliwość wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności.
Źródło: PAP/IMGW

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy