W tym kraju, 40 tysięcy miejsc pracy oferują agencje pośrednictwa przed sezonem letnim...

portal tvrepublika.pl,zk 26-05-2024, 12:40
Artykuł
canva.com

Przed sezonem letnim poszukiwani są barmani, kelnerzy, kucharze, animatorzy w ośrodkach wakacyjnych, ratownicy, ale także didżeje, pracownicy wypożyczalni jachtów, recepcji hotelowych i spa. Liczbę poszukiwanych pracowników szacuję się na 40 tyś.

Włoskie stowarzyszenie agencji pracy (Assolavoro) odnotowało, że jak co roku brakuje przed latem pracowników gastronomii i branży hotelowej oraz plaż, a także takich specjalistów, jak technicy dźwięku i obrazu czy oświetleniowcy, potrzebni podczas koncertów, spektakli i w dyskotekach.

Oferty pracy w agencjach stanowią tylko część tych, które są dostępne w całym niemal kraju.

Media podają, że z wielu regionów Włoch, w których znajdują się oblegane przez turystów miejscowości nadmorskie, napływają informacje o poważnych problemach ze znalezieniem pracowników. Na przykład, 5 tys. wakatów jest w Emilii-Romanii, zwłaszcza w kurortach nad Adriatykiem. W Marche brakuje kucharzy i kelnerów. Na Sardynii poszukiwanych jest około 25 tysięcy pracowników sezonowych.

Z prognoz wynika, że pod względem liczby turystów tegoroczne lato we Włoszech będzie rekordowe, ale w wielu miejscach minie ono pod znakiem braku rąk do pracy.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy