W tym kraju mają dość już LGBT? Ataki nasilają się coraz bardziej...

Artykuł
twitter.com/@clgbt_touraine

W Tours, Arras, Nantes czy na francuskiej kolonii w Reunion na przestrzeni ostatnich miesięcy doszło już do kilku ataków na centra LGBT. Oprócz nieszkodliwych "akcji", typu zalepianie zamków do drzwi gumą do żucia, naklejanie naklejek, pojawiło się wiele bardziej szkodliwych przypadków. W Reunion ośrodek został podpalony, zaś w Reims - obrzucony kamieniami. "Społeczność czuje się zastraszona aktami wandalizmu", relacjonują media.

Do czwartego ataku w ciągu dwóch miesięcy doszło na centrum LGBTQI+ w Tours, podaje stacja BFM TV. 

„To symboliczna przemoc, ponieważ jesteśmy jedynym miejscem LGBTQI+ w mieście. Sprawcy nie atakują tylko miejsca, atakują naszą społeczność”, żali się współprzewodniczący ośrodka Touraine Quentin Bouttet, cytowany przez stację.

„Atakowano nasze narzędzie pracy, aby dać nam do zrozumienia, że nie jesteśmy mile widziani w sąsiedztwie”, zauważa z kolei Xylric Lepinay, prezes ośrodka na Reunion, który został podpalony i pokryty homofobicznymi napisami.

Aktywiści LGBT skarżą się również na obrzucanie ośrodków kamieniem, podpalenia, zalepianie zamków, homofoniczne naklejki i napisy oraz niszczenie tęczowych flag umieszczonych na budynkach.

Źródło: PAP, Twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy