Wandal ściął jedno z najsłynniejszych drzew na świecie. Ten klon grał nawet w filmie!

Portal TV Republika 29-09-2023, 21:15
Artykuł
tvpinfo.pl

16-letni chłopiec został aresztowany w związku ze ścięciem jednego z najsłynniejszych drzew w Wielkiej Brytanii. Prawie 200-letni klon, który rósł na przełęczy w pobliżu Wału Hadriana w hrabstwie Northumberland, znany był m.in. z filmu „Robin Hood: książę złodziei” z 1991 r.

Drzewo zostało ścięte w nocy ze środy na czwartek przy użyciu piły. Jak sugerują media, wygląda, że był to bezsensowny, niczym nieuzasadniony akt wandalizmu.

Klon, z racji „udziału" w filmie oraz teledysku do towarzyszącego mu utworu Bryana Adamsa (Everything I Do) I Do It for You), był nazywany drzewem Robin Hooda”. To oraz malowniczy teren, na którym rósł, zapewniło mu status atrakcji turystycznej. Był jednym z najczęściej fotografowanych drzew w Wielkiej Brytanii, a w 2016 r. został w plebiscycie wybrany drzewem roku w tym kraju.

Była to światowej sławy atrakcja, a dzisiejsze wydarzenia wywołały znaczny szok, smutek i gniew w całej lokalnej społeczności i poza nią. Apeluję do opinii publicznej o informacje, które mogą nam pomóc - jeśli widziałeś lub słyszałeś coś podejrzanego, co może nas zainteresować, daj nam znać” - oświadczył nadinspektor Kevin Waring z policji hrabstwa Northumberland.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy