Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska przebywa z wizytą w Los Angeles

Małgorzata Schulz 01-05-2023, 15:10
Artykuł
Małgorzata Schulz

Tę informację otrzymaliśmy z Klubu Gazety Polskiej w Los Angeles, od Pani Małgorzaty Schulz: Wczoraj przez cały dzień wicemarszałek brała udział w uroczystościach polonijnych w Mieście Aniołów, na które przybyli członkowie i liderzy lokalnych organizacji, prezesi lokalnych oddziałów oraz wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz Klubów Gazety Polskiej, Klubu Heleny Modrzejewskiej oraz Centrum Polskiego w Los Angeles.

W niedzielę rano, w Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Los Angeles, dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Odbyła się uroczysta msza święta, celebrowana przez księdza Mirosława Frankowskiego, proboszcza parafii i kustosza Sanktuarium. Potem miejsce miał piknik polonijny oraz zabawy zorganizowane przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles.

Natomiast wieczorem Pani Gosiewska brała udział w obchodach z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowanych przez Konsula Generalnego RP w Los Angeles Martę Wolańską. .

Pani Konsul powitała zabranych i podziękowała za przybycie „Rano mieliśmy wspaniałe uroczystości w ogrodach kościoła, za które jestem bardzo wdzięczna naszemu proboszczowi, księdzu Mirosławowi Frankowskiemu,” powiedziała Konsul Wolańska, po czym poprosiła o głos panią marszałek.

Pani Gosiewska powitała zebranych, „Dziękuję za zaproszenie, to moja pierwsza wizyta tutaj i pierwsze spotkanie z państwem. Spotkałam się z niektórymi z państwa w Warszawie, ale z większością poznają się dopiero teraz. Świętej pamięci Lech Kaczyński był moim pierwszym szefem. Właśnie przy nim rozpoczynamy też swoją działalność polityczną i to on mnie uczył tego, czym jest polityka, czym powinna być polityka. Uczył też tego, jaka powinna być Polska, Polska marzeń, Polska silna. Sprawiedliwa, solidarna i rozwijająca się równomiernie,” pani marszałek zaprosiła wszystkich do odwiedzenia Polski.

Potem zebrani wysłuchali recitalu fortepianowego w wykonaniu profesora UJK Andrzeja Pawła Ślązaka.

Dzisiaj rano, na Uniwersytecie Południowej Kalifornii Pani Marszałek, złożyła kwiaty przed pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego. Małgorzata Gosiewska odwiedzi również Muzeum Holokaustu, najstarsze tego typu muzeum w USA.

Źródło: Małgorzata Schulz

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy