Zastrzyk gotówki na wakacje. Maląg w Republice: seniorzy dostaną 14. emeryturę

Artykuł
canva.com

- PiS jest wiarygodny, a polityka prowadzona przez nas jest w sposób odpowiedzialny – oświadczyła Marlena Maląg w Telewizji Republika. – Nie po to obniżyliśmy wiek emerytalny, aby teraz podejmować działania odwrotne. Wręcz przeciwnie, będziemy wspierać najsłabszych - dodała minister rodziny i polityki społecznej.

- Jeżeli chodzi o dezinformacyjne wiadomości, że wydłużymy wiek emerytalny, to chcę oświadczyć: nie zrobimy tego – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg. – Nie zamierzamy robić nic, czego nie obiecaliśmy naszym wyborcom. Wręcz przeciwnie, proponujemy wiele rozwiązań, które mają wspierać najmniej uposażone grupy społeczne – dodała szefowa MRiPS.


- Na przykład 14 emerytura – to dodatkowe wsparcie, bardzo potrzebne najniżej uposażonym. Emeryci są taką grupą i otrzymają 14 emeryturę już w lipcu, gdyż akurat teraz najbardziej jej potrzebują. Robimy swoje, jesteśmy skuteczni, a to boli opozycję – wyjaśniła minister Maląg.


- Polska pokazała, że poradziła sobie z pandemią, pomaga milionom uchodźców z Ukrainy. Myślę, że to opozycji nie pasuje. Stąd pojawiąjące się wierutne kłamstwa, które należy dementować i wyjaśniać Polakom, że wcale tak nie jest, jak rysują to w czarnych barwach nasi oponenci – dodała minister Maląg.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy