Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" rozpoczął 68. sezon artystyczny

Artykuł
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".
glos.live @gloslivezaolzie

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny - który tak, jak inne instytucje kultury wiosną zawiesił działalność artystyczną – rozpoczął dziś oficjalnie swój 68. sezon. Artyści planują m.in. kolejne przedsięwzięcia online i nagrania płytowe.

Nowy sezon artystyczny rozpoczyna się w trudnej dla artystów rzeczywistości, dlatego ze świadomością pewnych ograniczeń wynikających z pandemii, zespół ostrożnie – choć ambitnie – planuje najbliższe miesiące” – zaznaczyła rzeczniczka „Śląska” Agnieszka Kukuła.

We wrześniu i październiku, online, będzie można zobaczyć trzy koncerty z udziałem zespołu organizowane przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater z Częstochowy w ramach projektu „Kultura w sieci”. Planowane są też kolejne kameralne wydarzenia w ramach cyklu „Koncerty na Zamku” w siedzibie zespołu w Koszęcinie.

Późną jesienią „Śląsk” ma wejść do studia nagrań razem z jednym z polskich raperów; promocja płyty zaplanowana jest w 2021 r. „Kalendarz koncertowy zespołu po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, znów zapełnia się terminami. Pozostaje mieć nadzieję, że otaczająca nas rzeczywistość nie spowoduje już zakłóceń w regularnych spotkaniach z publicznością” – wskazała Kukuła.

Dzisiejsza oficjalna inauguracja sezonu „Śląska”, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, miała charakter imprezy zamkniętej. Jednocześnie towarzyszyła wojewódzkim obchodom Światowego Dnia Turystyki, zorganizowanym w koszęcińskiej siedzibie zespołu przez urząd marszałkowski woj. śląskiego.

 

Źródło: muzyka.dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy