Ziemkiewicz w Republice: opozycja nie działa mądrze, żre się między sobą [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

- Z opozycją nikt z prawicy nie dyskutuje, tylko robi sobie z niej jaja. Rządzący mają komfort, bo nie ma ich na kogo wymienić. Większość sejmowa wisi na włosku, ale jest - powiedział Rafał Ziemkiewicz w programie "Polska na Dzień Dobry".

- Opozycja nie działa mądrze - oświadczył publicysta. – Słyszy, że są jakieś tarcia w Zjednoczonej Prawicy. To co robi? Zgłasza wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Wiadomo co się wtedy dzieje: następuje mobilizacja po stronie rządzących i Ziobro zostaje wybroniony – wyjaśnił publicysta.

- Rządzący mają komfort, bo nie ma ich na kogo wymienić. To pokazało wczorajsze głosowanie. Wychodzi Kamila Gasiuk-Pihowicz i mówi wierszem. Może pani Pihowicz zajmie się discpolo, bo ma do tego warunki, a nie polityką? Z opozycją nikt z rządzących nie dyskutuje, tylko robi sobie jaja. Opozycja żre się między sobą czy się zjednoczyć, czy się nie zjednoczyć. Czy zrobić to na jednej liście, czy nie – dodał Rafał Ziemkiewicz.

- Większość sejmowa jest, wisi na włosku, ale jest. Ja to powiedział kanclerz Kohl: większość, to większość. Jest to dość bezpieczne, bo zapewnia stabilizację. Nie jest może sytuacja wymarzona, ale jest stabilnie – stwierdził Ziemkiewicz.

Cała rozmowa poszerzona także o inne wątki w oknie poniżej. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy