Ziobro: polski żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie cię obrazić

Artykuł
Twitter/@ZiobroPL

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dosadnie skomentował warunkowe umorzenie przez wrocławski sąd sprawy byłego posła i opozycjonisty z czasów PRL Władysława Frasyniuka, oskarżonego o znieważenie żołnierzy. „Polski żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie cię obrazić” - napisał prokurator generalny.

Wrocławski sąd warunkowo umorzył w czwartek sprawę Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie żołnierzy. Chodzi o jego słowa na antenie TVN24. „Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi” - mówił wówczas Frasyniuk. Dodał, że w taki sposób nie postępują żołnierze. „Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie” – powiedział wówczas Frasyniuk.

Minister sprawiedliwości w mediach społecznościowych umieścił komentarz do artykułu, który opisuje sprawę Frasyniuka. „Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny. Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu” - napisał Zbigniew Ziobro na Twitterze.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie akt oskarżenia wobec Frasyniuka skierowała do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia 23 grudnia 2021 r. Proces rozpoczął się w czerwcu 2022 r. Były niejawny. W czwartek sędzia Anna Borkowska wydała orzeczenie w tej sprawie. Sąd warunkowo umorzył sprawę na rok próby. Frasyniuk ma też zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Orzeczenie jest nieprawomocne. Prokuratura zapowiedziała apelację.

Źródło: PAP, Twitter/@ZiobroPL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy