Zrzucili bombę na własne miasto. Tak potrafią tylko Rosjanie! [wideo]

kazet 21-04-2023, 10:40
Artykuł
twitter.com/@vicktop55

Do dość nietypowej, ale i niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj wieczorem nad rosyjskim miastem Biełgorad, leżącym nieopodal granicy z Ukrainą. Mianowicie, rosyjskie myśliwiec Su-34 zgubił... bombę! Doprowadziło to do zranienia dwóch osób, o czym poinformowała agencja Reutera, powołując się na rosyjskie media.

Biełgorod jest obwodowym miastem w Rosji, położonym 40 km od granicy z Ukrainą, ok. 700 km na południe od Moskwy. Zamieszkuje je obecnie około 390 tys. mieszkańców. 

"20 kwietnia 2023 r. około godz. 22.15 czasu moskiewskiego podczas przelotu maszyny Su-34 Sił Powietrzno-Kosmicznych nad miastem Biełgorod doszło do przypadkowego użycia broni znajdującej się na pokładzie", taką informację podał Reuters powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony. „Śledztwo trwa”, dodano w komunikacie. 

Na jednej z głównych ulic miasta powstał krater o średnicy 20 m, przekazał Reuters. Potwierdziły to zdjęcia oraz nagrania opublikowane w sieci. Nie podano jednak , jakiego rodzaju broń została użyta. Wiadomo, że uszkodzone zostały cztery budynki i cztery samochody. 

Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow ogłosił stan wyjątkowy.

Źródło: PAP, Twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy