POLSKA 16:30 18 lutego 2020

Bochenek obnaża hipokryzję PO: Poprawkę ws. TVP przygotował PSL, a poparła Lewica i PO

Telewizja Republika
Nie milkną echa poparcia przez Sejm rekompensaty dla mediów publicznych z budżetu państwa. Poseł PiS Rafał Bochenek przypomniał jednak, że takie rozwiązanie w głosowaniu poparli ostatnio posłowie PSL, Lewicy i Platformy Obywatelskiej.

Nie milkną echa przyjęcia rekompensatę z budżetu państwa dla mediów publicznych. Pomysł krytykuje opozycja- Jeżeli prezydent podpisze ustawę PiS, to jest to wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób - stwierdził w Sejmie Andrzej Halicki (PO).

Rafał Bochenek z PiS przypomniał jednak, że "poprawkę do budżetu, przekazującą prawie 1 mld zł na media publiczne, zgłosił PSL". "Hipokryzja. Za poprawką głosowali politycy PO i Lewicy. Wtedy jakoś nikt nie mówił, że odbierają te pieniądze osobom chorym na raka" - zaznaczył.

Jak czytamy, w poprawce PSL chodzi o zwiększenie kwoty z budżetu dla mediów publicznych "na pokrycie kosztów związanych z uchyleniem ustawy o opłatach abonamentowych".

 "Hipokryzja. PO poparła 1 mld zł na profilaktykę zdrowia z większych podatków (poprawka 9 PO) i 750 mln zł ekstra na media publiczne zamiast abonamentu (poprawka 12 PSL)" - dodał na Twitterze Artur Soboń, sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych. 

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE