POLSKA 10:54 27 lipca 2019

Bokserski mistrz świata na dopingu!

pixabay.com
Wiadomo już, jakie substancje zostały wykryte w organizmie Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO) podczas kontroli antydopingowej przeprowadzonej przed sobotnią walką z Oscarem Rivasem (26-1, 18 KO).

Warto zaznaczyć, że w przypadku obu metabolitów znalezione ilości były bardzo małe, co może sugerować np. spożycie zanieczyszczonego suplementu, a nie celowe zażywanie dianabolu.

Dla obu związków chemicznych kryterium przyjęte przez światową agencję antydopingową WADA jest jednak jakościowe, a nie ilościowe, co oznacza, że do stwierdzenia dopingu wystarczy obecność substancji nawet w minimalnym stężeniu.

Whyte'a przed pojedynkiem z Rivasem sprawdzała brytyjska agencja antydopingowa UKAD. Wynik znany był 17 lipca, czyli trzy dni przed walką, jednak został on przekazany wyłącznie organizatorowi starcia - promującemu Whyte'a Eddiemu Hearnowi i Brytyjskiej Komisji Bokserskiej, która zdecydowała, by wobec braku czasu na sprawdzenie próbki B dopuścić Whyte'a do walki. Niestety o sprawie nie poinformowano ekipy Rivasa.

M.N.

Źródło: onet.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE