POLSKA 10:29 25 października 2020

Boniek zakażony koronawirusem. "Dbajcie o siebie" - apeluje

Prezes PZPN Zbigniew BoniekPAP / Piotr Nowak
Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował na Twitterze, że jest zakażony koronawirusem. Boniek napisał również, że „czuje się dobrze”.

– Niestety, mnie też dopadł Covid-19. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że szybko zobaczymy się na stadionach. Dbajcie o siebie – czytamy na twitterowym profilu działacza związkowego.

Powrotu do zdrowia życzył prezesowi PZPN m.in. dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.

 

Boniek to nie jedyny znany Polak, którego dopadł koronawirus. Wczoraj media informowały m.in. o potwierdzonym zakażeniu u prezydenta Andrzeja Dudy.

– W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa, nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam – mówiła głowa państwa w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Prezydent poinformował, że przez najbliższe dni, razem z żoną, będzie w samoizolacji, będzie również pracował zdalnie.

– Nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie – podkreślił Andrzej Duda.

Od kilku tygodni w Polsce odnotowujemy ogromny wzrost zakażeń koronawirusem, w związku z czym powróciła część restrykcji wprowadzonych przez rząd marcu, podczas pierwszego uderzenia epidemii. Władze nie chcą wprowadzać ponownie lockdownu i apelują o stosowanie zasady „DDM” (Dystans-Dezynfekcja-Maseczka). Ponownie pojawiają się apele o pozostanie w domu, jeżeli tylko jest to możliwe.

JJ

Źródło: rmf24

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE