POLSKA 14:52 23 kwietnia 2019

Brawo! Spółka Srebrna wygrała sprawę wieżowca z prezydentem Warszawy!

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję prezydenta Warszawy o odmowie budowy wieżowca dla Srebrnej - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Prezydent miasta stołecznego Warszawy w 2018 r. wydając negatywną decyzję ws warunków zabudowy dla spółki Srebrna rażąco naruszył prawo a jego decyzja była przedwczesna. Samorządowe Kolegium Odwoławcze właśnie wydało decyzję uchylającą decyzję prezydenta Warszawy. - Sprawa wraca do ponownego rozpoznania - mówi „Rzeczpospolitej” prezes SKO Tomasz Podlejski.

 "Spółka Srebrna wnioskowała o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie wysokiego budynku biurowego z częścią handlową i gastronomiczną oraz mieszkalną na działce przy ul. Srebrnej 16. Wniosek dotyczył zabudowy o wysokości 138 m. W listopadzie 2018 r. została wydana decyzja odmowna" - czytamy na łamach rp.pl. 

Decyzja prezydenta o odmowie bazowała na dwóch kluczowych błędach: nieaktualnego stanu zabudowy tego terenu na Woli z 2013 r. oraz na uznaniu że frontem inwestycji jest ulica Srebrna a nie ul. Wronia. 

 

sm

Źródło: Rzeczpospolita

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE