POLSKA 19:15 22 września 2019

Chrześcijanie nadal cierpią z powodu ISIS

Wikimedia Commons
– Jeżeli ktoś uważa, że fundamentalizm islamski skończył się wraz ze zwycięstwem nad Państwem Islamskim w Iraku i Syrii, to jest w wielkim błędzie. ISIS jeszcze nie umarł – mówił dyrektor włoskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, odnosząc się do sytuacji w Burkina Faso.

– Nowi kapłani są absolutnie potrzebni dla tamtejszego Kościoła, aby wesperzeć i dać nadzieję tym odważnym wspólnotom wiernych, prześladowanym przez ekstremizm islamski - powiedział Alessandro Monteduro.

Bp Pierre Claver Malgo podkreślił ponadto, że w ostatnich latach obserwuje się wzrost fundamentalizmu islamskiego i trudno wytłumaczyć to zjawisko. 

Jedno jest pewne chcą przejąć kontrolę nad całym Sahelem. Zawsze zmuszają oni wiernych do porzucenia wiary i przejścia na islam. Do tego dochodzą także zniszczenia i profanacje chrześcijańskich symboli religijnych, a także kościołów i kaplic - dodał duchowny. – Potrzebujemy nowych kapłanów, których ciągle brak. Moglibyśmy otwierać nowe parafie, jest taka potrzeba, ale niestety nie mam księży, których mógłbym tam posłać - stwierdził. 

AS

Źródło: VATICANNEWS.VA

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE