POLSKA 17:13 20 maja 2020

Ciepłe posiłki dla kombatantów. Służba Więzienna włącza się do akcji "Nie zapomnij o nas, powstańcach warszawskich"

PAP, Fot. Wojciech Olkuśnik
Do akcji „Nie zapomnij o nas, powstańcach warszawskich” dołączyli także funkcjonariusze Służby Więziennej. Inicjatywa polega na dowozie kombatantom ciepłych posiłków.

Jak przekazał PAP wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Michał Wójcik, od środy funkcjonariusze Służby Więziennej włączyli się w akcję "Nie zapomnij o nas, powstańcach warszawskich".

– Funkcjonariusze odpowiedzieli na apel grupy działaczy społecznych, którzy zainicjowali tę akcję - powiedział Wójcik.

– Akcja polega na zapewnieniu posiłków dla weteranów Armii Krajowej. Funkcjonariusze będą udzielać pomocy w postaci transportu i codziennym rozwożeniu ciepłych posiłków do domów kombatantów w Warszawie - podkreślił minister.

Wskazał, że w ten sposób chcą uchronić kombatantów przed koronawirusem, ponieważ starsze osoby znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.

– Są to ludzie szczególnie zasłużeni dla Polski, którym jesteśmy wdzięczni za to, co zrobili w przeszłości. To jest wyraz naszego szacunku do nich - zaznaczył.

Jednym z kombatantów, którym w środę funkcjonariusze Służby Więziennej przywieźli ciepły posiłek był żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego 96-letni kapitan Feliks Waśkiewicz, który po wojnie został m.in. więźniem sowieckiego obozu na Majdanku.

– Powiem prawdę. Ja przez te dwa miesiące utyłem siedem kilo - śmieje się w rozmowie z PAP kapitan Waśkiewicz. Dodał również, że obiady bardzo mu smakują i jest wdzięczy wszystkim, którzy biorą udział w tej akcji.

– To jest najpiękniejsza satysfakcja i radość, że ktoś o mnie pamięta - podkreślił.

Z kolei wiceminister Wójcik przekazał, że akcja rozwożenia posiłków dla kombatantów realizowana jest w ramach ogólnopolskich działań Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #Resortsprawiedliwościpomaga.

– W ramach tego programu osadzeni między innymi szyją maski, przyłbice, fartuchy. Jest także linia produkcyjna środków dezynfekujących - dodał.

JJ

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE