POLSKA 16:53 26 marca 2020

Co z próbnymi egzaminami ósmoklasisty i maturalnymi? MEN odpowiada!

pixabay.com
Szkoły same zdecydują, czy próbne egzaminy ósmoklasistów i maturzystów przeprowadzą online. Konieczne do tego materiały będzie można pobrać ze stron Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i MEN, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach wesprzeć dyrektorów w ich zadaniach - wyjaśnia rzeczniczka MEN Anna Ostrowska.

Jak wyjaśniła Anna Ostrowska, dyrektorzy szkół mają w zwyczaju organizowanie próbnych egzaminów.

- W tym roku, ze względu na to, że dyrektorzy mają mnóstwo obowiązków związanych z nowym trybem kształcenia, chcieliśmy przygotować materiały, które pozwolą dyrektorom na zorganizowanie próbnych egzaminów ósmoklasisty, czy egzaminów maturalnych - mówi Anna Ostrowska.

Bez obowiązku i ocen

Próbny egzamin nie będzie obowiązkowy, nie będzie też wystawianych za niego ocen. Uczeń pobierze arkusz egzaminacyjny ze strony CKE i rozwiąże go w domu. Anna Ostrowska wyjaśnia, że uczeń powinien sam pracować nad odpowiedziami.

- Uczeń będzie mógł otrzymać informację zwrotną, jak mu poszło, na jakim jest etapie, czego jeszcze powinien się nauczyć, co jeszcze powinien powtórzyć - mówi rzeczniczka.

 

M.N.

Źródło: IAR

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE