POLSKA 14:33 21 maja 2020

Dobre wieści! Byli w grupie ryzyka, ale wyzdrowieli! Dwie starsze osoby pokonały COVID-19

pixabay/grafika ilustracyjna
Dwoje starszych, dializowanych pacjentów wyzdrowiało z COVID-19.

Dwie osoby: kobieta i mężczyzna w wieku ok. 70 lat, wcześniej dializowani, wyzdrowieli z COVID-19 w jednoimiennym zakaźnym Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach – podała w czwartek placówka.

Dwukrotnie przeprowadzone testy na obecność koronawirusa dały u nich wynik ujemny. "Kobieta będzie kontynuowała hospitalizację z powodu innych schorzeń, mężczyzna wraca do domu" – poinformowała rzeczniczka placówki Anna Ginał.

W sumie w gliwickim szpitalu zakaźnym wyleczono z COVID-19 już pięcioro dializowanych pacjentów, najstarszy mężczyzna miał 79 lat.

Gliwicki szpital działa jako zakaźny jednoimienny od 1 maja, pacjenci z COVID-19 trafiają do budynku przy ul. Zygmunta Starego. Jeszcze przed tą datą placówka przygotowała stację dializ z myślą o pacjentach zakażonych koronawirusem, którzy mogą potrzebować takiej pomocy.

W środę z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u dziecka – pacjenta oddziału pediatrii wstrzymano przyjęcia na ten oddział, mieszczący się przy ul. Kościuszki. Dziecko, które trafiło do szpitala z gorączką, ale w sali przebywało wyłącznie z matką, skierowano do izolatorium. Jak podała w czwartek rzeczniczka, pierwsze testy na obecność koronawirusa przeprowadzone w związku z tą sytuacją u dzieci, rodziców i personelu medycznego oddziału pediatrii dały wynik ujemny. Badania będą powtórzone.

A.N.

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE