POLSKA 11:22 30 maja 2019

Doniesienia "Wirtualnej Polski" o liście senatorów USA do Morawieckiego to FAKE NEWS!

poblic domain / wikimedia commons / Telewizja Republika
Marcin Makowski z „Wirtualnej Polski” powołując się na anonimowe źródła w Kongresie USA podał informację, że do szefa polskiego rządu miał zostać wysłany list w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu pod którym miało się podpisać około 60 amerykańskich senatorów, domagając się zdecydowanego działania w kontekście ustawy JUST Act 447. Korespondent Polskiego radia sprawdzając tę informację w biurach amerykańskich senatorów, którzy rzekomo byli sygnatoriuszami listu, dowiedział się, że nic oni o liście nie wiedzą. Autor tekstu już wycofał się z tego co napisał.

 

Marcin Makowski, autor artykułu WP, jako sygnatariuszy listu wskazał dwoje senatorów: Tammy Baldwin z Wisconsin i Marco Rubio z Florydy.

Pracownicy waszyngtońskiego biura senatora Rubio nie słyszeli o nowym liście do polskiego premiera w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu.

Zapytani o tą sprawę przez korespondenta Polskiego Radia byli przekonani, że chodzi o list z marca zeszłego roku, który podpisało wtedy 59 senatorów.

Informacjom WP zaprzeczyli też współpracownicy senator Tammy Baldwin, która została wskazana jako rzekoma inicjatorka listu. „Nasze biuro nie wysyłało kolejnego listu w tej sprawie” – brzmi krótkie oświadczenie biura prasowego senator Baldwin. 

Jak podawał portal, list miał być elementem wewnętrznej walki między Kongresem a Departamentem Stanu USA. Do ujawnienia korespondencji miało ponoć dojść – jak przekonywał informator WP – przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu, która jest zaplanowana na 12 czerwca.

Czytaj także:

Masakra! Handlarz dopalaczami chciał zabić ministra Ziobrę!

PR

Źródło: Polskie Radio, TVP Info

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE