POLSKA 19:28 25 marca 2020

Dr Targalski wyjaśnia, skąd pojawiają się liczne fake newsy nt. koronawirusa!

Telewizja Republika
Gościem red. Doroty Kani w programie „Dziennikarski poker” na antenie Telewizji Republika był dr Jerzy Targalski, politolog.

W ostatnim czasie Polskę i inne kraje europejskie zalała fala fałszywych informacji, dotyczących pandemii koronawirusa. - Liczba fałszywych informacji w sieci była przerażająca, nawet dla ekspertów od lat zajmujących się dezinformacją.

Największe obszary zagrożone licznymi fake newsami i dezinformacją są tam, gdzie Rosjanie usiłują szerzyć teorię, że to jest spisek amerykański – mówił nam dr Targalski.

Wyjaśnił, że są dwie wersje: „spisek amerykański przeciwko pokojowym Chinom oraz spisek amerykański przeciwko pokojowemu Putinowi”.

Nadmienił, że te tezy są przejmowane w Polsce. – Przejmują je ludzie związani z Konfederacją, ale nie tylko – mówił.

Tak naprawdę nie wiemy, ile osób Rosji jest zakażonych, a ile zmarło. Większość osób chorych nie zgłasza się do lekarza. Co ważne Rosja lekceważyła tę sprawę, a w tej chwili wchodzą te same obostrzenia co w krajach Europy – powiedział nam dr Targalski.  

Takich osób, jak Grzegorz Braun nie należy traktować poważnie - cokolwiek się wydarzyło w jego opinii, ma związek albo z wojną albo z atakiem na Rosję – tłumaczył dr Targalski.

Dodał, że u Brauna pracuje wyobraźnia, która nie powinna być podstawą analizy.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy: 

 


M.N.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE