POLSKA 11:07 14 stycznia 2021

Dziś w nocy ruszają zapisy na szczepienia przeciw Covid-19. Wyjaśniamy, jak się zarejestrować

PAP
Już dziś o północy osoby pełnoletnie mogą się zgłosić na szczepienie przeciw COVID-19. Zapisu można dokonać przez infolinię pod numerem 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl lub osobiście w punkcie szczepień

Pod numerami 989 oraz 22 62 62 989 będzie można zarejestrować się na szczepienie w wybranym punkcie i konkretnym terminie.

Jeśli etap szczepień dla telefonującego już się rozpoczął, dzwoniący wybiera z klawiatury cyfrowej 1, podaje imię, nazwisko, PESEL i numer kontaktowy. Konsultant zaproponuje termin szczepienia w najbliższym punkcie i dokona zapisu.

Po rozmowie rejestrujący się otrzyma wiadomość SMS z potwierdzeniem terminu. Kolejna wiadomość (przypominająca) zostanie wysłana w przeddzień szczepienia.

Osoby, które wolą skorzystać z internetu, mogą się zarejestrować przez portal pacjent.gov.pl. Wymaga to jednak posiadania profilu zaufanego. Rejestrujący się będzie musiał potwierdzić dane i zaakceptować regulamin. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień w pobliżu adresu podanego na koncie pacjenta. Korzystając z wyszukiwarki zamieszczonej na stronie, będzie można wybrać inną, bardziej dogodną lokalizację i czas szczepienia. Także w tym przypadku po dokonaniu rezerwacji pacjent otrzyma SMS z datą i miejscem szczepienia, a w przeddzień - przypomnienie.

Istnieje także możliwość osobistego zapisania się w punkcie szczepień.

mm

Źródło: PAP, TVP INFO

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE