POLSKA 17:00 8 listopada 2020

Etiopia u progu wojny, huragan pustoszy Afrykę. Papież wzywa do modlitwy

Dzieci z Etiopii - zdj. ilustracyjnePixabay, CC0
Papież Franciszek podczas modlitwy „Anioł Pański” w Watykanie wezwał do modlitwy za mieszkańców Afryki Środkowej, cierpiących z powodu gwałtownego huraganu Etna.

Ojciec Święty apelował również o dialog w zagrożonej konfliktem Etiopii.

Etna uderzyła w kraje regionu Ameryki Środkowej, przynosząc ulewy, powodzie, osunięcia ziemi i huraganowe wiatry. Huragan zabił kilkadziesiąt osób. Podczas modlitwy „Anioł Pański” papież Franciszek łączył się duchowo także z mieszkańcami Etiopii, zagrożonej wojną domową z powodu napięć między władzami centralnymi a regionem Tigraj w północnej części kraju.

– Z niepokojem śledzę wiadomości napływające z Etiopii. Zachęcając do odrzucenia pokusy konfliktu zbrojnego, wzywam wszystkich do modlitwy i braterskiego szacunku, dialogu i pokojowego rozwiązywania sporów – apelował papież.

Niepokoje w Etiopii wybuchły 4 listopada, kiedy rząd centralny oskarżył Tigrajski Ludowy Front Wyzwolenia o zaatakowanie posterunków wojskowych, w związku z czym ogłoszono stan wyjątkowy w tym regionie i zarządzono ofensywę wojskową.

Biskupi katoliccy Etiopii wezwali strony konfliktu „do polubownego rozwiązania sporów w duchu szacunku, zrozumienia i wzajemnego zaufania”.

 

 

JJ

Źródło: KAI

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE